Kandıra’da yaşayan Nurcan ve Kerem Yarka çiftinin kızları Melisa Yarka'ya yaklaşık bir yıl önce kaldırıldığı hastanede çocuklarda görülen kas hastalığı olarak bilinen Spinal Musküler Atrofi teşhisi konuldu. Henüz 2 yaşında olan Melisa Yarka, bir yıldır tedavi görüyordu.

MELİSA KAZANDI

Makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi veren Melisa'nın yurt dışında gen tedavisi olabilmesi için Valilik izinli yardım kampanyası başlatılmıştı. Kampanya dahilinde tüm Kocaeli el ele vererek Melisa'yı ilacına kavuşturdu. Ve an itibariyle Melisa için gerekli olan 53 milyon toplanmış oldu. Melisa Yarka yaklaşık bir yıl sonra SMA ile olan mücadelesini kazandı. Bu müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyuran Melisa'nın ailesi şu ifadelere yer verdi:

"Duyun, duyurun, paylaşın, haykırın bugün Melisa kazandı. 15 aylık bir mücadelenin sonunda hayalin sonuna geldik bugün. Hepiniz iyi ki varsınız. Siz sevgili Melisa'nın kahramanlarına çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız. Melisa kahramanlarını unutmayacak, unutturmayacağız." dedi.