Kocaeli şehir hastanesi yara bakım ünitesi poliklinik hizmeti veriyor. Yara bakım hizmeti Kocaeli'de ilk olarak  doktoru Murat Burç Yazıcıoğlu önderliğinde 2015 yılında Derince Eğitim ve Araştırma hastanesinde başladı.

2015 yılından bu yana Derince Eğitim ve Araştırma hastanesinde Doktor Murat Burç Yazıcıoğlu yara bakım hemşiresi Fatma hanım ile birlikte  poliklinik hizmeti verdi. Fatma hemşirenin rahatsızlığı nedeniyle yerine Kandıralı  Erdem Elmas yara bakım hemşiresi olarak görevlendirildi.

Kocaeli Şehir hastanesi açılınca Dr. Murat Burç Yazıcıoğlu ve yara bakım hemşiresi Erdem Elmas şehir hastanesi yara bakım biriminde göreve başladı. Türkiyede sayılı hastanelerde olan yara bakım polikliniği Kocaeli şehir hastanesinde aktif olarak hizmet vermekte.Marmara bölgesinde Sakarya, İstanbul Çam Sakura şehir hastanesi ve Bursa şehir hastanesi gibi hastahanelerde poliklinik hizmeti verilmesine rağmen İstanbul'dan , Bursa'dan ve Türkiye nin bir cok ilinden Kocaeli Şehir hastanesi yara bakım ünitesine hastalar gelmektedir.Kocaelinde vatandaşlarımızın bu hizmetten haberi olmadığı için Sakarya'ya ve İstanbul'a tedavi için bir çok hastanın  gittiği bilinmektedir.Kocaeli şehir hastanesi yara bakım polikliniğinde ücretsiz yapılmakta olan tedavi için özel sektörde yüksek meblalara tedavi yapıldığı iddia ediliyor.Kocaeli şehir hastanesinden ücretsiz tedavi hizmeti alan hastalar doktor Murat Burç Yazıcıoğlu ve yara bakım hemşiresi Erdem Elmas'a teşekkür ediyor.