31 Mart 2024’te  yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylık başvuruları sürerken Ramazan Dağtekin, AK Parti’den Kandıra için meclis üyesi aday adayı oldu. 

 

‘İSTİŞARE EDİP BU YOLA GİRDİM’

Sözlerine kendisini tanıtarak başlayan Ramazan Dağtekin, “1987 Kandıra doğumluyum. İlkokul ve ortaokulu Kandıra’da, liseyi İzmit’te okudum. Kocaeli Üniversitesi mezunuyum. Ailem 35-40 yıldan beri Kandıra’da ticaret ile uğraşıyor. Ben de 2011 yılından beridir İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde çalışıyorum. Evliyim. 2 çocuk babasıyım. Kandıra Gençlerbirliği’nde Başkan Vekiliyim. Kocaeli Kandıralılar Derneği’nde denetim kurulu üyesiyim. Kocaelispor’da kongre üyeliğim devam ediyor. Çeşitli STK’larda görevlerim devam etmekte. Bize gelen bir talep oldu. Büyüklerimiz ile istişare ettik konuyu ve Kandıra için bu yola girdim” dedi.

 

‘BUNU AVANTAJA ÇEVİREBİLİRİZ’

Projelerini dile getiren Dağtekin, “Yöneticilik yaparken Kandıra ile Kandıra gençleri ile ilgili çok güzel geri dönüşler aldık. Kulüp yöneticiliğini devraldıktan sonra yeni branşlar açtık. Basketbol, kick-boks gibi branşlar açtık. Ailelerinde bunlara güzel tepkileri oldu. Gençlerle ilgili güzel projeler olabileceği ile ilgili mesajlar aldık. Bu doğrultuda yerel yönetimlerde görev almakta bizim yapacağımız iş paralel olduğu gibi projelerimizi daha iyi hayat geçirebiliriz diye düşündüm. O yönde güzel projeler olabilir. Kandıra ilçemiz İzmit’e en uzak olan ilçelerden biri. Bunu avantaja çevirebiliriz. Büyükşehir ve devlet Kandıra’ya çok güzel spor salonları yaptı. Oradan sporcular yetiştirip daha kaliteli daha düzgün bireyler yetiştirebiliriz” diye konuştu.

 

ADAY ADAYLARINA BAŞARILAR DİLEDİ

Diğer aday adaylarına da başarılar dileyen Dağtekin, “Belediye meclis üyeliği, yetki ve sorumluluklarını bilen üyeler için onurlu bir demokrasi görevidir. Meclis üyeleri seçildikleri ilçelerinin gelişimine, ilçe halkının refahına ve yaşam düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmalıdır. Bu anlayışa uygun olarak yürütülen yerel yönetim faaliyetleri, ülkemizin ve Kandıra ilçemizin doğrudan kalkınmasına ve gelişimine katkıda bulunur. Önemli olan seçmenin oylarının yüklediği kul hakkı bilinci ve sorumluluğu ile görevini yerine getirmektir. Bu bilinç ve yaklaşık 15 yıllık yerel yönetim belediye birikimim ile Cumhurbaşkanımızın önderliğinde siyasi hareketinin çağ açtığı yoldan hizmet edebilmek için, Kandıra belediye meclis üyeliğine aday adayı oldum. Doğduğum büyüdüğüm ve ailemizin yaklaşık 30 yılı aşkındır ticaret faaliyetinin sürdürdüğü ilçemizde vatandaşlarımızın güvenine laik olmaya çalışacağım. Göreve talip olan tüm belediye meclis üyesi aday adayların yollarının açık, başarılarının daim olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber : Çağdaş Kocaeli Gazetesi