Ak parti Kandıra belediye başkan aday adayı olan eğitimci Tuncay Akcan bu akşam tempo tv'nin canlı yayın konuğu oldu.

Gazeteci Süleyman Yıldız'ın programına konuk olan Ak parti  Kandıra belediye başkan aday adayı Tuncay Akcan projelerini tek tek anlattı. 

 

Neden siyaset ?

Diyanet işleri başkanlığında görev yaparken daha az kitleye hitap ediyordum buradan milli eğitim camiasına geçerek daha fazla kitleye hitap etme şansı buldum 12 yıl görev yaptıktan sonra Cumhurbaşkanımızı takip eden birisi olarak hitabetini,gençlerle ilgilenmesini,sorunlara çözüm bulmasını takip eden birisiyim dolayısıyla dedimki bu siyaset benin işim halkıma en güzel şekilde en layık şekilde hizmet etme alanı olduğu için siyasete atıldım.Mevcut başkanımız güzel hizmetlerde bulundu bizde onun üzerine koyarak daha güzel hizmetler üretmek için bu yola koyulduk.

Neden Ak Parti ?

Benim siyasete girme nedemin özelde Ak Partinin kendisidir. Ak partinin misyonu var Ak partinin vizyonu var, Ak parti milletin partisi, Ak parti milletin içinden gelmiş bir parti. Dolayısı ile kurumsallaşmış eser siyasitini ve hizmet siyasetini benimsediği için Ak parti. Biz sadece yakın geleceği düşünmüyoruz biz 2023 ü, biz 2053 ü, biz 2071 i hesaplayan bir zihniyete sahibiz biz diğerlerinden çok farklıyız.

Projeleriniz nelerdir ?

Projelerimizden bazılarını söyleyecek olursam kadınlarımız için projelerimiz var , onları el sanatları ile tanıştıracağız , özelikle köylerde osmanlı tarzı butik evler kuracağız kadınlarımıza ürettikleri ürünleri pazarlayabilecekleri imkanlar sunacağız anneler pazarı kuracağız onlar için.

Muhtarlarımız içinde projelerimiz var, Kandıra'da muhtarlık dernek binamız yok muhtarlarımıza konferans salonlarının olduğu güzel bir dernek binası yapacağız.

Engelli kardeşlerimiz için lokal tahsis edeceğiz ilçemizde 2 bin'e yakın engelli kardeşimiz var. bu kardeşlerimizde bu lokalde etkinliklerini yapabilecek ürettiklerini burada sergileyebilecek.

Kandıra'nın en önemli sorunlarının başında otopark sorunu geliyor biz katlı otopark yaparak bu sorunu ortadan kaldırmayı planlıyoruz. Gençlerimizin işsizliğine çözüm için istihdam planlarımız var. Göreve gelirsek ilk 18 ayda 41 projeyi hayata geçireceğiz.

Hayalinizde nasıl bir Kandıra var ? 

Siyasete girme nedenim de bu sorunları çözülmüş, işsizlik problemi çözülmüş gençlerimizin huzurlu müreffeh bir hayat sürdüğü Kandıra en büyük hayalim. ben çarşıya çıktığımda çay ocağında otorduğumda gençler yanıma geldiği zaman başkanım şundan dolayı teşekkür ederim, şu sorunumuzu çözdünüz başkanım dedikleri ve sorunların çözüldüğü bir Kandıra tadından yenmez. Tabiki bunları yaparken Kocaeli Büyükşehir belediye başkanımız Tahir Büyükakın ile birlikte istişarelerle bu icraatlarımızı gerçekleştireceğiz.