Gurbetteki Kandıralılar yazı dizimizin ilk bölümüne sevdiğim ve çocukluk arkadaşım olan Zafer Caner ile başlamak istiyorum.

Zafer Caner lise çağlarımda tanıdığım ve insanın en deli çağlarında çok güzel anılar biriktirdiğim güzel yürekli bir kardeşim. Okul bittikten sonra her insan gibi bizlerde kendi yolumuzu çizdik. Zafer mezun olduğu bölüm ile ilgili meslek hayatına atıldı. İstanbul'da çalışma hayatını sürdüren Zafer Caner Türkiye'nin en büyük  sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı olarak görev yapıyor ve bu görevinde oldukça başarılı, bazen televizyonlarda bazen ise internet haberlerinde kendisini görüyoruz. Kendisini tanımayanlar için kısa özgeçmişini yayınlıyoruz.

ZAFER CANER KİMDİR ?  

1979 Kocaeli doğumludur. 1997 yılında Kandıra Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl İstanbul'da özel bir hastanede Sağlık Memuru olarak iş hayatına başladı.

2002-2007 yılları arasında ise Türk Silahlı Kuvvetleri'nde mesleğine devam etti.

2007 yılında Sağlık Bakanlığı İstanbul Şişli Etfal Hastanesi'ne memur olarak ataması yapıldı. Sonrasında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Lisans bölümünden ve İstanbul Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Lisans bölümünden mezun oldu.

Son olarak Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Tezli Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan memur sendikası Memur-Sen'e bağlı İstanbul'da Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Her zaman mesleğine ve dayanışmaya önem veren, yeniliklere açık biri olarak iş ve özel hayatında hayatını idame ettirmeye çalışmıştır. Meslektaşı ile evli ve bir kız ile bir erkek çocuk babasıdır.