AK Parti’den Kandıra Belediye Başkan aday adayı olmak için bugün ilçe teşkilatına giden İlimizde büyük bir kesim tarafından tanınan ve sevilen isimlerinden Recep Yıldız, başvuru formunu ilçe başkanı Alper Tokgöz’e teslim etti.

AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Alper Tokgöz’e aday adaylık başvuru evrakını teslim eden AK Parti il eski yönetim kurulu üyesi, AK Parti İzmit İlçe eski Başkan yardımcısı, Kandıralılar Derneği eski başkanı, İzmit Fevziye Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanı, İş insanı Recep Yıldız, AK Parti Kandıra İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilgün Gülcan ve yönetimi de eşlik etti. 

 

Yıldız;" Kandıra Gençali Köyü doğduğum, büyüdüğüm ve eğitim hayatına başladığım yer. AK Parti il ve AK Parti İzmit İlçe Başkanlığında kazandığım siyasi tecrübemi, memleketime, baba ocağıma hizmet etmek için kullanmak istiyorum. Bu noktada; AK Parti’den aday adaylık başvurusunu yaptım. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

RECEP YILDIZ KİMDİR?
1960 Kandıra Hacımazlı Köyü Gençali Mahallesinde doğdu.
İzmit Lisesi mezunu.
1991-1995 yılları arasında Doğru Yol Partisinde İzmit ilçe yönetim kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
AK Parti'nin kuruluşundan bugüne farklı kademelerinde görevler aldı. İzmit ilçe Başkan Yardımcılığı. il yönetim kurulu üyeliği,
Son olarak İzmit İlçe Başkan Vekilliği yaptı.
Kocaelin'de Cenk Tesisat’ın sahibi.
Gültepespor Kulüp Başkanlığı yaptı.
İzmit Fevziye Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanlığını yürütüyor.
Kocaeli Kandıralılar Dernek Başkanlığı yaptı.
1979-1999 yılları arasında sahne sanatçılığı yaptı, Türk Halk Müziği eserlerini seslendirdi.
Evli ve iki çocuk babası.