Zafer İlkokulu 3. sınıf öğretmenleri Ertan Yazıcı ve Seda Akova’nın işbirliği ile SMA tip 1 hastası Melisa Yarka’nın tedavisine destek amaçlı kermes düzenledi.

Kermeste öğrenciler ve velileri el yapımı ürünleri satışa çıkardı. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler gerekli özveriyi göstererek destekte bulundu.

Zafer İlkokulu Yarka ailesini yalnız bırakmadı. Öğrenciler gün boyu süren kermeste “SMA değil Melisa kazansın” dedi.  Melisa’ya destek için kumbaralarından da para getiren öğrenciler “Damlaya damlaya göl olur” diyerek koca yürekleriyle yardım ellerini uzattı.

Melisa Yarka’nın tedavisi için valilik onaylı yardım kampanyası devam ediyor.

29 aylık Melisa’ya, 6 aylıkken Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tip 1 tanısı koyuldu. Yurt dışında gen tedavisi olabilmesi için yardım kampanyası başlatılan Melisa, şu anda makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor.

Ailesi tarafından yapılan girişimler sonucu Valilik izni alınarak yardım kampanyası başlatıldı. Melisa'nın ailesi, Valilik izinli kampanyaya destek olmak isteyenlerin, Ziraat Bankası’na TR32 0001 0090 1026 1834 9050 01 İBAN numaralı Melisa Yarka isimli hesap numarasına bağışta bulunmaları çağrısında bulundu.

SMA ÇARESİZ DEĞİLDİR

SMA çaresiz değildir, çare sizlersiniz. Bu nedenle lütfen sizler de desteklerinizi esirgemeyin. Melisa’nın güzel gözlerinin solmasına izin vermeyelim. El birliği ile Melisa'yı ilacına kavuşturalım.

VALİLİK ONAYLI İBAN

TR32 0001 0090 1026 1834 9050 01
ALICI: Melisa yarka
ZİRAAT BANKA
Tüm operatörlerden MELİSA yazıp 8980’e mesaj gönderebilirsiniz.