Bugüne kadar bir türlü bitmeyen, bitirilemeyen projeyi sırtlanıp, bitme noktasına getiren Mehmet Başol ilk fabrikanın haziran ayında açılacağını belirterek, “9 bin Kandıra’lıya iş vereceğiz. İşe alımlarda Kandıralı önceliğimiz olacak. Kandıra’nın altın çağı başlayacak. Çalışacağız, üreteceğiz ve Kandıra’yı Türkiye’nin tarım başkenti yapacağız” dedi.

Kandıra, umut verici bir döneme giriş yapıyor. Uzun süredir beklenen ve tamamlanması heyecanla beklenen bir projede nihayet sona gelindi. Kandıra Gıda Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başol, önemli bir açıklamayla bölge halkını sevince boğdu. Başol, yıllardır süren bekleyişin ardından, ilk fabrikanın haziran ayında faaliyete geçeceğini duyurdu. Gıda enflasyonun patladığı, üretimin ve tarımın altın kadar değerli olduğu günümüzde, Kandıra çiftçisinin ve köylüsünün ürettiği ne varsa, köylünün istediği fiyattan satın alınacak. Kandıralı isterse işe girecek, isterse ürettiğini anında istediğini fiyattan satacak. Bundan sonra Kandıra'da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

KANDIRA’NIN ALTIN ÇAĞI BAŞLAYACAK

Başkan Başol'un açıklamasına göre, Kandıra Gıda OSB, tam 9 bin Kandıralıya istihdam sağlayacak. Bu, sadece Kandıra için değil, bölge ekonomisi için de büyük bir kazanım anlamına geliyor. Mehmet Başol, işe alımlarda özellikle Kandıra halkına öncelik verileceğini belirterek, "Kandıra'nın altın çağı başlayacak. Çalışacağız, üreteceğiz ve Kandıra'yı Türkiye'nin tarım başkenti yapacağız" ifadelerini kullandı. Bölge halkına hem istihdam hem de üretim alanında umut dağıttı.