Kandıra'da seçim süreci oldukça hareketli geçiyor.

 

Kandıra bağımsız belediye başkan adayı Cengiz Kan bu seçimlerde en aktif çalışan adaylardan bir tanesi. Kandıra'da yapılan anketlerde bir adım önde gözüken bağımsız Kandıra belediye başkan adayı Cengiz kan gittiği her yerde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanıyor.

Cengiz Kan belediye başkanlığı döneminde kendi bütcesi ile resmi araç alarak Kandıra belediyesi araç filosuna iş makinaları,kamyonlar ve minibüsler kazandırmış döneminde kiralık araç kullanmamıştır. Günümüzde belediyeler yeni yeni resmi araç kullanmaya başladılar halbuki Cengiz Kan belediyelerin yeni başladığı bu uygulamayı bundan tam 15 yıl önce başlatmıştır. Ayrıca başkanlığı döneminde taş ocağını faaliyete geçirerek kendisinden sonra gelen başkanlara verimli bir miras bırakmıştır. Şuan halen Cengiz Kan'ın kurduğu taş ocağı sayesinde Kandıra belediyesi köy yollarında burada imal edilen malzemeleri kullanmaktadır.

Arkasında herhangi bir siyasi partinin gücü olmadan tamamen gönüllü insanlardan oluşan bir ekiple yüzlerce araç ile büyük bir konvoy eşliğinde her akşam başka bir mahalleye seçim çalışmasına giden Cengiz Kan gittiği her yerde coşkuyla karşılanıyor. Gördüğü ilgi ve sevgi karşısında projelerini anlatan Cengiz Kan kendisi hakkında yapılan iftiralara ve çirkin propagandalara rağmen hiç bir rakibi hakkında kötü bir söz kullanmadan karalama yapmadan projelerini anlatmaya devam ediyor. Bağımsız Kandıra belediye başkan adayı Cengiz KAN'ın meclis üyeleri Anavatan Partisi üzerinden seçime giriyor. Anavatan logosu ile meclis üyelerini belirleyecek olan Kan bir oy Arı'ya bir oy KAN'a yeni gelmedik geri geldik diyerek seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.