Kandıra Teksen köyü sakinlerinden olan Açıkgöz kardeşler 2004 Çorlu'ya taşındı ve yaklaşık 20 yıldır Çorlu'da fotoğrafçılık yapıyorlar.

Özgür, Özkan, Deniz ve Uğur Açıkgöz kardeşler 2004 yılına kadar Kandıra'da  ikamet ediyorlardı , 2004 yılında aldıkları karar ile Çorlu'ya taşındılar ve fotoğrafçılık işi ile uğraşmaya başladılar. Aradan geçen 20 yılın sonunda ise yaptıkları yatırımların meyvesini almaya başladılar ve bugün Çorlu'nun en çok tercih edilen fotoğrafçısı oldular.

Aldıkları çeşitli organizasyonlarda büyük bir ekiple çalışan Açıkgöz kardeşler Çorlu'nun  en büyük kapalı stüdyosunu kurdular ve şimdi aldıkları 3000 metrekare bahçe ile Çorlu'nun en büyük ve en güzel dış çekim platosunu kuruyorlar.

Her fırsatta memleketlerine gelen ve doğup büyüdükleri Teksen mahallesinin her organizasyonuda katkı sağlayan Açıkgöz kardeşler en son 29 Ekim'de Teksen mahallesindeki çekimleri ile ulusal basında yer aldılar.

Kandıra Haber Ajansı olarak Kandıra'nın öz evlatlarına çıktıkları bu yolda başarılarının daim olmasını diliyoruz. Yolunuz açık olsun Özkan,Özgür,Uğur ve Deniz Açıkgöz kardeşler.