Madde bağımlılığına karşı farkındalık yaratmak amacıyla  Kandıra Ülkü Ocağı  ‘Hayatın Umudu’ isimli bir tiyatro oyunu düzenledi.

Madde bağımlılığına dikkat çeken gösteriye katılım sağlayan Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Abdülkadir Özdemir sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda  “Kandıra Ülkü ocağımızın ev sahipliğinde,Madde bağımlığıyla mücadele kapsamında farkındalık yaratmak için düzenlenen”Hayatın Umudu”isimli tiyatro gösterisini hep birlikte izledik Emeği geçen ilçe ocak başkanımı ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

Uyuşturucu bağımlısı erkek bir genç ile annesinin yaşamını konu alan “Hayat’ın Umut’u” tiyatro oyununun başrolü olan Umut’un çocukluğunu 7 yaşındaki İskender Efe Zeybek, gençliğini ise Mehmet Telli üstlenirken Anne rolünde ise Hayriye Makas Uygun oynadı.

İskender Efe Zeybek’in annesiyle yaptığı konuşma ile  başlayan tiyatro oyunu sonunda, uyuşturucu bağımlılığından ölen oğlunun çocukluk ruhunun annesinden uzaklaşmasıyla sona eriyor.


Çok sayıda izleyicinin gözyaşlarını tutmadığı oyunun hazırlığının 4 ay sürdüğünü belirten Utkan Özüpak, “4 ay boyunca hazırlıklarını sürdürdüğümüz tiyatro oyunumuz aslında bir sosyal sorumluluk projesi. Bizler oynadığımız bu oyunda ailelerin çocuklarına karşı daha duyarlı olmalarını, onları sıkmadan sürekli takip etmeleri gerektiğini vurgulamak istedik. Uyuşturucunun az kullanılması ya da çok kullanılması diye bir şey olmadığını her türlüsünün zararlı olduğunu belirtmek istedik. Ve oynadığımız oyunla görüyoruz ki birçok izleyicimiz gözyaşlarını tutamadı. Bundan sonra her ailenin bu konuda dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz” dedi.