KBB Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkiler Dairesi Başkanlığının Tesisinde konuşan Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Sinan Yolcu; “Kandıra Akademi – 4 ikinci haftasında 4 konuşmacı ile gerçekleşti. Toplantıda görüşlerini açıklayan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İnşaat Müh. Baturhan Üretürk’ün sunup yönettiği programda; TESUD - Türkiye Emekli Subaylar Derneği Kadıköy Şube Başkanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz, Saadet Partisi Kandıra İlçe Başkanı ve Has Mantar'ın sahibi  Ramazan Nural Arslan,  Biz Kandırayız Platformu Başkanı Aygün Aynagöz ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Temel İslam Bilimleri Bölümü, Tefsir Anabilim Dalı  Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Sülün görüş ve değerlendirmelerini aktardı.

Konuşmacıların çok sayıda soruyu cevapladıkları toplantıda;

Ümit Yılmaz’a Plaketini; 2004-2009 dönemi Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk ve Mimar Mücahit Küçükcici ile Hediyesini Yönetim Kurulu üyesi Salim Yaşar takdim ettiler.

Ramazan Nural Arslan’a Plaketini; 2010-2012 dönemi Kandıralılar Derneği 9.cu Başkanı Erdoğan Alkan ve İzmit Belediyesi çalışanı Ramazan Dağtekin ile Hediyesini İş insanı Altınay Uçar,

Aygün Aynagöz’e; 2004-2009 dönemi Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman ve Hakan Saltık ile Hediyesini SAÜ Öğretim Görevlisi Adem Arı,

Prof. Dr. Murat Sülün’e; Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 15. Başkanı Sinan Yolcu ve Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Marmara Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim dalı öğretim üyesi Dr. Pınar Aydoğdu Arslan ile hediyesini Üniversiteli gençler birlikte takdim etti.