Ramazan Dağtekin Ak Parti kandıra belediye meclis üyeliği için başvuru yaptı.Başvuru evraklarını ilçe başkanı Ahmet Alper Tokgöz'e teslim eden Dağtekin yaptığı açıklamada ; 

Belediye Meclis üyeliği, yetki ve sorumluluklarını bilen üyeler için    onurlu bir demokrasi görevidir.

Meclis üyeleri seçildikleri ilçelerinin gelişimine,ilçe halkının refahına ve yaşam düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmalıdır.

Bu anlayışa uygun olarak yürütülen yerel yönetim faaliyetleri,ülkemizin ve Kandıra ilçemizin doğrudan kalkınmasına ve gelişimine katkıda bulunur.

Önemli olan seçmenin oylarının yüklediği kul hakkı bilinci ve sorumluluğu ile görevini yerine getirmektir.
   
Bu bilinç ve yaklaşık 15 yıllık yerel yönetim belediye birikimim ile Cumhurbaşkanımızın Önderliğin’de Siyasi hareketinin Çağ açtığı yol’dan hizmet edebilmek için,Kandıra belediye meclis üyeliğine aday adaylığımı açıkladığımı ifade ederim.Doğduğum büyüdüğüm ve ailemizin yaklaşık 30 yılı aşkındır ticaret faaliyetinin sürdürdüğü ilçemizde vatandaşlarımızın güvenine laik olmaya çalışacağım.Göreve talip olan tüm Belediye Meclis üyesi aday adayların yollarının açık,başarılarının daim olmasını diliyorum.

RAMAZAN DAĞTEKİN KİMDİR ? 

1987 Kandıra doğumlu Ramazan Dağtekin, ilk ve orta öğrenimini Kandıra'da tamamlamıştır.
Kocaeli İzmit Mesleki Endüstri Meslek Lisesinden mezun olmuş, Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Önlisans öğrenimini bitirmiştir.
Ailesi 30 yılı aşkın süredir Kandıra'da esnaflık ve ticaret faaliyetini sürdürmektedir.
2011 yılından bu yana İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Sağlık Bakanlığı Aile Sağlığı Merkezinde ebe olarak çalışmaktadır.
Kandıra Gençlerbirliği Belediyespor Kulübünde Başkan Vekilliği yanı sıra, Kocaeli Kandıralılar Derneği üyesidir ve Denetim Kurulunda görev almaktadır.Kocaelispor kongre üyeliğine de devam etmektedir.