Kandıra'nın tanınan ve sevilen ilçe esnaflarından aynı zamanda Eski Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Aday Adayı olan Erkan Alkan ve Çiğdem Alkan çiftinin güzeller güzeli kızları Hatice Merve Alkan ile Kandıra Ak Parti Eski İlçe Başkanı, Eski Meclis Üyesi ve Kent Konut’tan emekli Muhsin Tekol ve Canan Tekol çiftinin yakışıklı oğluları Mesut Tekol, görkemli bir düğün cemiyeti ile dünya evine girdi.

Kandıra Namazgah Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Hatice Merve ve Mesut çiftinin nikahını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın kıyarken çiftin nikat şahitliğini ise Kocaeli AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, Eski Bakanlardan Fikri Işık, Osman Pepe, Kazım Dinç, Kocaeli Büyükşehir Eski Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Eski Milletvekili İlyas Şeker, Saadet Partisi Eski İl Başkanı Erol Pekcan, AK Parti Kocaeli Eski İl Başkanı Mehnmet Ellibeş, Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü (Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi) Öğretim Üyesi Prof.Dr. Recep Cici, Kandıra Belediye Başkanı Erol Ölmez, Eski Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Alper Tokgöz yaptı.

Alkışlar eşliğinde sahneye gelen genç çiftin mutluluğu yüzlerine yansırken, her iki ailenin yakınları genç çifti takı yağmuruna tuttu. Evlatlarının mürüvvetini görmenin mutluluğunu yaşayan Alkan ve Tekol aileleri davetlilerle yakından ilgilendi. Hatice Merve ve Mesut çifti, bu özel günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm sevdiklerine teşekkür etti.