Medikal malzemeler kişilerin sağlığını iyileştiren ürünleri tümüdür. Bu ürünler içerisinde hasta yatakları, tekerlekli sandalyeler başta olmak üzere bandaj, şırınga, korse, zayıflama taytları, destekli dirseklikler, kasık bağları, seyahat yastıkları, çorap giydirme aparatları ve diğer birçok malzeme yer almaktadır. Kısacası hayatınızı kolaylaştıracak ve sağlığınızı iyileştirecek tüm ürünleri artık Kandıra'da bulabileceksiniz.

Kandıra'da hayatınızı kolaylaştıracak bu ürünlere ulaşmak için Buruş medikale uğramanız yeterli.İşletmeciliğini Samet buruş'un yaptığı Buruş medikal Kandıra Orhan mahallesi Orhangazi caddesinde hizmet vermeye başladı.

Ayrıca Buruş medikalde 41 Medikal kart'ta kullanabilirsiniz.

41 Medikal Destek Kart ihtiyacı neden doğmuştur?            

Medikal Malzeme ihtiyacı sebebiyle başvuru yapan vatandaşlarımızın ilgili ihtiyaçlarını temin etme sürecinde yaşadıkları sıkıntıların, alandaki medikal malzeme paydaşlarının da sürece katılarak hızlandırılıp sonuçlandırılması amaçlanmaktadır. 

41 Medikal Destek Kart hangi hizmetleri kapsıyor?              

İlgili doktor tarafından reçetelendirilmiş – rapor edilmiş SGK tarafından tutarı   karşılanmayan veya bir kısmı karşılanan medikal malzemeleri  kapsamaktadır. 

41 Medikal Destek Kart'tan kimler faydalanabilir?            

Reçetelendirilmiş - rapor edilmiş,  SGK'nın tutarı  hiç karşılamadığı veya bir kısmını karşıladığı  medikal malzemeleri temin edebilecek yeterli sosyo-ekonomik düzeye sahip olmayan vatandaşlar faydalanabilir.