Ak Parti Kandıra ilçe teşkilatı önceki akşam 108. genişletilmiş istişare toplantısını Kandıra Turan Güneş Kültür sitesinde gerçekleştirdi.

Genişletilmiş 108. ilçe danışma toplantısına Ak Parti Kocaeli il başkanı Dr. Şahin Talus, Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz,Cemil Yaman ve Veysel Tipoğlu,Kocaeli Büyükşehir belediyesi başkanı Tahir Büyükakın'ın yanı sıra ilçe başkanları, belediye başkan aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Gerçekleşen programda yerel seçimler ile ilgili konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, CHP’de ismi Kocaeli Büyükşehir adaylığı için geçen Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hakkında açıklamalarda bulundu. Sarıgül’e, ‘ithal aday’ yakıştırmasında bulunan Büyükakın, Hürriyet için ise, ‘Büyükşehre aday olmaya korktu’ dedi.

Büyükkakın konuşmasında, “AK Parti, İstanbul’da aday bulamıyor diyenler ne oldu? Büyükşehir’e aday bulamadınız da mı Mustafa Sarıgül’ün kapısını çaldınız? Erzincan Milletvekilini Kocaeli’ye aday yapıyorsunuz? Hani Fatma Hanım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olacaktı? Kemal Bey onu ziyaretinde güya yanlışlıkla, ‘Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanım’ demişti, ne oldu? Haydi çıkın er meydanına. Fatma Hanım, Büyükşehir’e aday olmaya korkuyor. İşleri güçleri bizi çalıştırmıyorlar, iyi işler yapacağız ama izin vermiyorlar demek. Milletin aklıyla dalga geçiyorlar.” diye belirtti.

Programın sonunda partililerin sorularına yanıt veren büyükşehir belediye başkanı,il başkanı ve milletvekilleri vatandaş taleplerini not aldılar.