Kandıra'da yatağa rağmen denize giren ve denizde kaybolan kişinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

Kandıra Kaymakamlığınca rüzgarlı hava nedeniyle denize girmenin yasaklandığı Seyrek Mahallesi Palamar mevkisinde denize girdiği belirtilen 2 kişinin suda çırpındığını görenler, jandarmaya haber verdi.

Çevredekilerin yardımıyla ismi öğrenilemeyen 2 kişiden biri sudan çıkarıldı. Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM), jandarma ile Sahil Güvenlik ekipleri, diğer kişinin bulunması için çalışma başlattı. Suda bot ve jetskiyle arama yapan ekipler, kıyıdan deniz yüzeyini tarayarak, havadan helikopter ile arama çalışması gerçekleştiriyor.

İstanbul'dan gelen Muharrem Elitaş, 14.30 sularında dalgalı denize girdi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sahil güvenlik, kıyı emniyeti, jandarma, komando ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ancak 6 saatten fazla süredir kayıp olan Elitaş'tan henüz haber alınamadı.

 

Kandıra Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Denizin dalgalı olması nedeniyle denize girmeyi yasaklamıştık. Ancak bir vatandaşımız yasağa rağmen denize girdi ve kayboldu. Arama çalışmalarımız karadan, denizden ve havadan devam ediyor. Genç yaşta olan kayıp vatandaşımızın sağ salim bulunması için tüm ekiplerimiz seferber durumda. Vatandaşlarımızı denizin tehlikeleri konusunda uyarmak istiyoruz. Arama çalışmaları titizlikle yürütülüyor" şeklinde konuştu