Kandıra’da kendi köyü de olan Sepetçi Sakallar Köyü’nü ziyaret eden Yakup Karaaslan, “Bu toprakları 600 yıl önce yurt edinerek her dönemde devletine ve milletine bağlı vatansever evlatlar yetiştireren kandıranın evladı olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Kandıra Sepetçi Sakallar Köyü Camii’nde yatsı namazı kılan  ahirete intikal etmiş köylüleri, hısımları, Filistin’de şehit olan din kardeşlerimiz ve vatan uğruna can veren tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.Şehitlerimiz için İsra suresi  okundu ve bizi bağrına basan tüm köylülerim ve hısımlarımdan Allah razı olsun.
Kandıra’ya selam olsun ! Yakup  karaaslan sonrasında köy konağında köylüleri ,akrabaları ve komşuları ile çay eşliğinde sohbet etti.


TÜM KANDIRA’YA SELAM OLSUN’

Karaaslan konuşmasında, “Bu toprakları 600 yıl önce yurt edinerek her dönemde devletine ve milletine bağlı vatansever evlatlar yetiştireren kandıranın evladı olmaktan gurur duyuyorum.Rahmetli dedem Sakallar  Köyü’nden Ahmet Karaaslan’ın bana nasihatı olan oğlum (ulum)yerel şive ile önce hısım ve akrabalarını bilmeyen devletini milletini bilmez diye tembihlerdi, Üğümce’ye Köseller’e Beyce Ahçılı’ya, Kocakaymaz’a, Hüdaverdiler’e, Deliveli’ye, Şabanlar’a, Kırkarmut Duraklı’ya Pirahmetler’e Malaklar köyüne tüm hısım akrabalarıma tüm kandıraya selam olsun. Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği Kandıra’dan vereceğiz.” ifadelerini kullandı.