Türk Ragbi Milli Takımı, 15’li Ragbi Avrupa Konferans Ligi’nde önemli bir başarıya imza attı. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşen maçta, Türkiye, rakibini 31-22 mağlup ederek Sırbistan karşısında tarihindeki ilk galibiyetini elde etti.

Federasyon Başkanı Nahit Şahin maç sonrası yaptığı açıklamada, “Bu zafer, Türk ragbisi için dönüm noktasıdır. Takımımızın disiplinli ve kararlı tutumu, inanç ve istek bu tarihi başarıyı getirdi. Türk milleti olarak gelecek yıllarda ragbide çok daha fazla başarıya şahit olacağız” dedi.

Maçın detaylarında, Türkiye’nin oyun kurucularının sergilediği üstün performans ve defanstaki sıkı çalışma dikkat çekti. İlk yarıyı minimal farkla geride kapatan Türk takımı, ikinci yarıda da üstünlüğünü artırarak maçı kazanmayı başardı.

Türkiye'nin Sırbistan karşısında kazandığı tarihi zaferin mimarları arasında bulunan Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Ragbi takımından 5 ismin milli takımdaki başarıları Kandıralıları gururlandırdı.Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi ragbi takımı oyuncuları Eyüp Ensar Daş, Aykut Konançlar, Burak Özkan, Ramazan Tomruk ve Caner Ark milli takım için ter döken isimler. Sırbıstan karşısında Kandıra'lı Eyüp Ensar Daş maçın oyuncusu seçilme başarısını gösterdi.

Tüm Kandıra adına gençlerimizi tebrik dediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.