Geçtiğimiz seçimlerde İzmit belediye başkan adayı olan ve Kandıralı'lar derneği eski başkanlarından Sinan Yolcu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınladı.

Milli birlik ve beraberlik duygusu ile güçlenen milli irademizin temsil edildiği TBMM'nin açılışının 104. yıldönümü ile büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

 

Bundan tam 104 yıl önce Ülkemizin bağımsızlığını temin etmek, Milletimizi sömürmek isteyen güçleri vatanımızdan kovmak, ülkemizde Hak ve adalete dayanan adil bir yönetim düzeni kurmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuştur.
Bu vatan bize miras değil ecdadımızın canları pahasına bize bıraktığı kutsal bir emanettir. Bize düşen sorumluluk bu emaneti en güzel şekilde gelecek nesillere bırakmaktır. Bu yüzden kısır çekişmeleri bir kenara bırakıp, el birliği ile Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya´yı kuracak kararlılığı ortaya koymalıyız. 

Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras mutlu, huzurlu ve müreffeh bir ülke ile Tüm Dünya’ya öncülük yapacak bir Türkiye olmalıdır. 

 

23 Nisan aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmiş bir bayramdır. En değerli varlığımız çocuklarımızdır. Biz, ancak ahlaki ve manevi değerlere bağlı, vatan sevgisiyle büyüyen bir nesil yetiştirdiğimiz takdirde geleceğimiz güvence altında olacaktır. 

 

Sevgili Çocuklar;

Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Sizlerin sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumdur. 

Sizler Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız.

 

Bu bilinç ve irade ile Milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve milli egemenliğin tesis edilmesinde önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, çocuklarımıza mutlu bir gelecek diliyorum.

 

Sinan Yolcu