Medyabar.com isimli haber sitesinde  Kaynarca'nın bazı mahallelerinin Kandıra'ya geçmek istediklerine dair bir haber yayınlandı.

İşte Medyabar.com adlı sitede yer alan o haber ; 

Kaynarca'ya bağlı Karaçalı Mahallesi'nde vatandaşlar susuzluktan şikayetçi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) su hatlarının yetersiz kalması sonucu günün belirli saatlerinde susuz kaldıklarını ifade eden Karaçalı mahallesi sakinleri, "Arifağa’daki su deposunun yarısı dolmadan bize su gelmiyor" dedi.

Yerel seçimlerde AK Parti Belediye Meclisi adayı olan Halil Uygun, Büyükşehir Belediyesi’ne geçtikten sonra hizmet alamadıklarını belirterek, “Ne suyumuzu getirebiliyorlar, bol bol evlerimize ceza yazdılar. Özel idarenin yaptığı yolların tamirini yapamıyorlar. Asfaltın üstüne taş döktüler stabilize oldu. Kandıra’ya geçmek istiyoruz ama prosedür nasıl bilmiyoruz. Muhtar, Sakarya’da kalmak istiyor, Kandıra’ya geçmek istemiyor” diye konuştu.

KANDIRA’DA HİZMET ÇOK

Kandıra’ya bağlı komşu Karaağaç gibi mahallelerdeki hizmetlerle Karaçalı ve çevresindeki mahallelerin aldıkları hizmetleri kıyaslayan vatandaşlar "Kandıra’ya bağlı olsak daha çok hizmet alırız" diye düşündüklerini ifade etti.

haberin videosuna aşağıdaki linktende ulaşabilirsiniz

haber: https://medyabar.com/