Geçtiğimiz cumartesi günü Kartepe Hergeleci İbrahim Spor salonunda düzenlenen okullar arası yildizlar serbest ve grekoromen il birinciliği de ilçemiz Tasvire Hurşit Güneş, İmam-hatip ve Kocakaymaz Yunus Emre okullarından 7 sporcumuz katıldı.

Antrenmanlarina Şehit Yavuz Sonat Güzel Spor salonunda antrenör uzman antrenör Mustafa Peşmen nezaretinde devam eden güreş takımımız; Grekoromen stilde Yiğit Efe Tekin, Batıkan Bağlam ,Mehmet Can Işık,Ali Hamza Şahin birinci Aras Özden, Erdem Akgün ,Berat Koç ikinci olarak ilçemizi ve okullarını en iyi şekilde temsil ettiler.

İl şampiyonun olan 4  sporcumuz 7-11subat tarihlerinde Edirne'de düzenlenecek olan gruplarda ilimizi temsil edecekler. Gençlik ve Spor ilçe Müdürümüz Ercan Güneş;
"Gençlik ve Spor Bakanlığımızın faaliyet takviminde bulunan ve her yıl düzenlenen okul sporlarında ilce müdürlüğümüz katılım nüfusa oranla gayet iyi bir konumda. İlçemizde sporun her yas grubuna yayılması için özverili bir çalışma içerisinde bulunan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz güreşte ve diğer branşlarda da ilçemizi il dışında da gayet güzel temsil etmekte. Bu başarıya imza atan antrenörümüz Mustafa Peşmen ve sporcularımızın ailelerini tebrik ediyorum" dedi.