Bizkandırayız Şiir Topluluğu üyeleri Kandıra Şiir Akşamları Nisan ayı programında İslam alimi, şair, müderris, mutasavvuf, Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi andılar.

Bizkandırayız Şiir Topluluğu sözcüsü Aygün Aynagöz’ün açılış konuşmasının ardından Kocaeli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Fatma Üçler ile Tarihçi Cem Ulutaş Mevlana’yı ve yaşadığı dönemi tanıttılar. Katılımcıların Mevlana’nın şiirlerini seslendirmelerinden sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Kandıralı Prof. Dr. Murat Sülün, Mevlana’nın kişiliği ve görüşleri hakkında doyurucu bilgiler verdi.

Katılımcılar arasında Elif Sülün ve oğlu Ahmet Kerem Sülün, Sakarya Üniversitesinden Prof.Dr. Akın Akıncı, İstanbul Onkoloji hastanesinden Prof. Dr. Kürşat Yıldız, Kocaeli Üniversitesi F.E.F. Öğretim Üyesi Doç.Dr. Kenan Acar ve eşi Semahat Acar, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Adem Arı ve eşi Sabahat Arı, Ferdane Üçler, Canan Arıcı, Bekir Arıcı, Nilbanu Üçler, Ç.Y.D.D. Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren, Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetleme Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, C.H.P Milletvekili aday adayı Mehtap Memiş, Sabahat Ulutaş, Melahat Yaman, emekli eczacı Nursu Kural, İş insanı Yusuf Sancak, Edebiyatçı ve satranç hocası Mustafa Yıldız, Kandıra Batı FM sahibi Kadir Doğan, Bizkandırayız Müzik topluluğu hocaları Engin Ecevit, Şahin Ecevit, Müfide Ecevit, Aytaç Kürekçioğlu, Levent Aydoğdu, Yalçın Akkan, Kandıra Lisesi eski müdürlerinden emekli Hasan Tokgöz, Olcay Tokdemir, Nisa Tokdemir, Sueda Kurt, Ayşegül Begüm Uslu, Feyza Tokdemir, Dilek Ayyıldız, Ata Ayyıldız, Aliye Erdoğmuş, Halil Erdoğmuş, Kemal Günay, Ahmet Güdük, Nurşen Aynagöz vardı.

Konuşma ve şiirlerden sonra Prof.Dr. Murat Sülün'e, Fatma Üçler'e ve Cem Ulutaş'a plaket sunuldu. Mevlana’nın Şiirlerini okuyan Prof.Dr. Kürşat Yıldız, Mustafa Yıldız, Müfide Ecevit, Sabahat Ulutaş, Olcay Tokdemir, Levent Aydoğdu, Begüm Uslu, Feyza Tokdemir, Sueda Kurt ve Ahmet Kerem Sülün’e teşekkür belgesi verildi. Bizkandırayız Şiir Topluluğu çalışmalarına Yelken Sineması sahnesi ve salonunu açan sayın Teoman Yelkencioğlu’na teşekkür edildi. Prof.Dr. Sülün’e Kandıra Şiiri tablosu takdim edilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program son buldu.