BizKandırayız Şiir Topluluğu üyeleri Kandıra Şiir Akşamları programına bir yenisini ekledi.

Sağlık çalışanı  saz ve söz sanatçısı Derya Demirel söylediği türküler, Müfide Ecevit’in  Karacaoğlan ve halk edebiyatı ile ilgili verdiği bilgiler seyircilerden büyük beğeni aldı. Topluluk üyelerinin okuduğu birbirinden güzel Karacaoğlan şiirleri de programın anlam ve önemini ortaya koydu.
Bizkandırayız Şiir Topluluğu sözcüsü Aygün Aynagöz’ün açılış konuşmasını yaptığı ve konukları takdim ettiği gecede Kandıra eski Belediye Başkanlarından İsmail Genç ve eşi, KBB Başkanlık Danışmanı Abdullah Köktürk, Kandıra Belediyesi meclis üyesi Birten Kaya, AKP Kandıra Belediyesi başkanı aday adayı Recep Yıldız ve eşi, Demokrat Parti İlçe Başkanı Olcay Çelik, Saadet Partisi ilçe Başkanı Ramazan Nural Arslan, T.H.K Kandıra ilçe Başkanı Vural Çevik, ÇÖLYAK Derneği Kandıra Temsilcisi Ayfer Kocatürk, C.H.P Kandıra eski ilçe başkanlarından Recep Şenol, Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetleme Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Ç.Y.D.D Kandıra Şubesi yönetim kurulu başkan yardımcısı emekli edebiyat öğretmeni İpek Sümer, Ahmet Aygaç, Ayşe Vurol, Nurten Karagöz, Arda Akın, Aysun Tuncel, Semra Ateş, M. Kemal Şimşin, Sabahattin Yağız, Fikri Varol, Yüksel Koca, Nezihe Sazoğlu, Yusuf Erbey, Sevgi Erben, Akif Akkurt, Adem Çetin, Mehmet Demiral, Veysel Şenol, Ömer Arslan, Cevat Kaya, Gülümser Arslan, Ayhan Arslan, Cemalettin Sezer, Hamza Güdük, Ahmet Güdük, Aliye Erdoğmuş, Halil Erdoğmuş, Celil Sağlam, Kemal Günay, Nurşen Aynagöz ve çok sayıda şiir sever katıldı.


Aynı zamanda Erzurum radyosu sanatçılarından olan,Tasvire Güneş Ortaokulu öğretmenlerinden Akif Akkurt’un Derya Demirel ile birlikte Karacaoğlan türkülerini uyum içinde söylemeleri seyirciler tarafından çok beğenildi.
Derya Demirel’e plaketini; Kandıra önceki dönem belediye başkanlarından İsmail Genç, son Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk ve Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetleme Kurulu Başkanı Ahsen Okyar birlikte verdi.


Müfide Ecevit e ise plaketini; A.K.P Kandıra Belediyesi başkanı aday adayı Recep Yıldız, Saadet Partisi Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Nural Arslan, Demokrat Parti İlçe Başkanı Olcay Çelik, Ç.Y.D.D Kandıra Şubesi Başkan yardımcısı İpek Sümer ve Bizkandırayız Platformu Başkanı Aygün Aynagöz birlikte takdim etti. 
Ayrıca şiir okuyan; Olcay Tokdemir, Zafer Tokdemir, Ayfer Kocatürk, Ömer Arslan, Gülümser Arslan, Arda Akın, Belgin Yüksel, Aytaç Kürekçioğlu, Ayşe Vurol, Nursul Kural, Hamza Güdük teşekkür belgesi aldılar.
İlk şiiri okuyan Akçakoca İlköğretim Okulu öğrencilerinden Hamza Güdük ün ‘’Dinle sana bir nasihat edeyim’’ şiiri en çok alkışlanan şiir idi. Recep Yıldız‘da Karacaoğlan’dan ezberinde olan şiirlerinden okudu. Abdullah Köktürk’ün söylediği  türkü ise Balkanları, Anadolu’yu, gurbeti ve özlemi anlatıyordu.