19 KİLOMETRE TAMAMLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından 2021 yılında başlayan İzmit- Kandıra Duble Yol Projesi’nin ikinci etap çalışmaları başladı. Kandıra Cezaevi ile İzmit arasında bulunan 19 kilometre yol geçtiğimiz yıl tamamlandı. Yolun ikinci etabı olan Kandıra Cezaevi ve Kandıra arasındaki 20 kilometrelik yolda ise geçtiğimiz yıl sanat yapılarının inşası başladı. Geçtiğimiz günlerde de trafik akışını engellemeyen yerlerde yol çalışmasına başlandı. Karayolları Bölge Müdürlüğünün hedefi ise haziran ayında ikinci etabın ilk 8 kilometresinde asfalt çalışmasına başlamak.

 

CEZAEVİNDEN BAŞLADI: Kandıra Cezaevi ve İzmit arasındaki 19 kilometrelik yolun tamamlanmasından sonra sıra ikinci etaba geldi. İkinci etabın yol çalışması Kandıra Cezaevi’nden itibaren başladı.

 

MENFEZ VE KÖPRÜLER YAPILIYOR

Kandıra Cezaevi ve İzmit arasındaki 19 kilometrelik yolun tamamlanmasının ardından Karayolları Bölge Müdürlüğü, Kandıra Cezaevi ve Kandıra arasındaki ikinci etap çalışmasına başladı. Kış şartlarında trafiği engellemeyecek noktalarda çalışma yapan Karayolları, Topluca bölgesindeki köprü ve menfez çalışmasını tamamladı. Aynı zamanda birçok noktada menfez çalışması yapan Karayolları, Kandıra Cezaevi ve Kozluca bölgesini geçtikten sonraki alanda yol yapım çalışmalarına da başladı.

 

ANA YOLDA ÇALIŞMA: Kandıra Yolu’nun Kozluca mevkiini geçtikten sonra trafiği aksatmayan noktalarında ve ana yolda çalışma başladı. Araç trafiği, yeni yapılan tahliye yollarına veriliyor.

 

İLK 8 KİLOMETREDE ASFALT BAŞLAYACAK

Mevsim koşulları nedeniyle yavaş ilerleyen çalışmalar mart ve nisan ayı itibariyle hızlanacak. Şu anda trafiği engellemeyen noktalarda çalışmaları yürüten Karayolları, haziran ayı itibariyle ikinci etabın ilk 8 kilometresinde asfalt çalışmasına başlayacak. Asfaltlama tamamlandıktan sonra yolun bu bölümü trafiğe açılacak. Kamulaştırma sorununun olmadığı bu etabın, ilk etaptan daha hızlı bitmesi bekleniyor.

Kaynak : Özgür Kocaeli