Kandıra Halk Eğitim Merkezi’nin geleneksel yıl sonu sergisi, 03 Haziran 2024 Pazartesi günü Halk eğitim merkezinde açıldı. Sergi açılışı, Belediye Başkanı Erol Ölmez , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızmaz, kurum amirleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Kandıra Halk eğitim merkezi yıl sonu sergisi, Halk Eğitim Merkezi’nin bir yıl boyunca açmış olduğu kurslardan üretilen çok sayıda eseri ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Sergide; nakış, ahşap boyama, seramik, ebru, takı tasarımı, mefruşat, deri işleme gibi alanlarda kursiyerin emeği ile ortaya çıkan eserler yer alıyor.Dikiş ve Giyim hocası Barış Çağrı Akova ile Deri ve saraciye hocası Ayşe Erbatur'un öğrencilerinin el emeği göz nuru birbirinden güzel eserleri sergilenerek katılımcıların beğenisine sunuldu.

BU YIL  İLK DEFA DERİ VE SARACİYE BÖLÜMÜ AÇILDI

Bu yıl ilk olarak açılan deri ve saraciye bölümünde Orijinal deri kullanılarak yapılan çanta ve cüzdanlar dikkat çekti. Deri ve Saraciye hocasi Ayşe Erbatur'un öğrencilerinin yaptığı deri çanta ve cüzdanlara ilgi oldukça fazlaydı, birbirinden güzel deri çanta ve cüzdanlar serginin en çok beğenilen ürünleri arasında yer aldı.