İlçemizin tanınmış simalarından İsmail Hakkı Buruş Sosyal medya'dan yerel yöneticilere çağrıda bulundu.

 

İşte Buruş'un o paylaşımı ; 

Yerel Yöneticiler...

Futbol tabiri ile defansa gelmeyin,orta sahaya,forvete talip olun...
Naçizane küçük kentte yaşayan birisiyim,yerel yöneticiler bir yere bir makama talip olurken,ben bu kenti ne kadar tanıyorum bu kent beni ne kadar tanıyor diye kendilerine bir sorsunlar...
Bize göre dili olmayan canlılara değil,insanlara sorsunlar bizi ne kadar tanıyorsunuz,biz sizi ne kadar tanıyoruz,dertlerinizi ne kadar biliyoruz,derman ne kadar olabiliriz ?

Makama gelip birinci dereceden yakınlarını iş sahibi yapmak isteyenler yerine ekonomik özgürlüğü olan kişilerin seçilmesi kentimiz adına daha hayırlı olacaktır diye düşünüyorum...

Kimin nereyi sevdiğini,nerde yaşadığını bilmek için müneccim olmaya gerek yok,yerel yönetim seçimlerinin yaklaştığı bu günlerde gelen beyefendilere soracağım iki soru olacak...

1:Çocuklarınız hangi okula gidiyor?
2:Gece acil hastaneye gitmeniz gerektiği zaman,hangi hastanhaneye gidiyorsunuz ?

Bu basit iki soruya,Kandıra devlet hastahanesi ve Çakmaklardan,Pınardüzüne,Ahmethacılardan,Seyreğe kadar herhangi bir okul sağlık ocağı ismi veremeyen beyefendiler lütfen ben buraya talibim, şuraya talibim,şöyle sevdalıyım,böyle hizmetkarım gibi afaki şeylerle bana gelmesinler.
Bu güne kadar bu kentin sanatına,sporuna,düğününe,cenazesine, acısına,sevincine ne kadar ortak oldunuz?

Çok üstün meziyetleriniz var ise lütfen bunu yaşadığınız,kendinize ailenize yaşam alanı olarak seçtiğiniz yerlerde gösterin,bizde hemşerilerimiz yaşadığı yerde,makam mevki sahibi olacak diye gurur duyalım,destek verelim.
Komik olmayın,kendinize güldürmeyin!

Hakkı kandırmanız mümkün değildir,Halkı Kandırmayın,Halinden anladıklarınızı yönetmeye talip olun..

İnsanlar eliyle kurulmuş yapılardan gelen kararları,ayetmiş gibi bize dikta etmeye çalışmayın,kazanırsanız kutsallaştırmayın,kaybederseniz günahkar ilan etmeyin..

Kentlilik bilincinin yerleşmesi için,bir kenti yöneten insanların aynı kentte yaşayıp, aynı dertlere sahip olması gerektiğini düşünüyorum,aynı dertlere sahip insanlarda,aynı çözümün etrafında birleşerek kentin sorunlarına çözüm üretirler ve kentimiz daha yaşanabilir hale gelir.

Bu vesile ile tüm hemşerilerime hayırlı işler bol kazançlar diliyorum...