Kandıra Belediyesi meclis üyesi sanayi esnaflarından Hakan Akbaş'ın kızı Ceylin Dilek Akbaş LGS'de Kandıra birincisi oldu.

Merakle beklenen Lgs sonuçları açıklandı. Lgs sınavından 486,596 puan alarak açıklanan sonuçlara göre ilçe birincisi Tasvire Hurşit Güneş Orta Okulu öğrencisi Ceylin Dilek Akbaş oldu. Ceylin Dilek Akbaş  486,596 puanla il genelinde 0,34 luk dilime girerken, ülke genelinde ise 0,39 lik dilimde yeraldı.

Ceylin Dilek Akbaş sınav sonuçlarına göre Türkçe'den 20 doğru 0 yanlış,Matematik'ten 19 doğru 1 yanlış,Fen Bilimlerinden 19 doğru 0 yanlış,T.C İnkilap tarihi ve Atatürkçülük'ten 10 doğru 0 yanlış,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden 10doğru 0 yanlış,Yabancı dil'den ise 9 doğru 1 yanlış yaparak toplamda sadece 3 yanlış ile ilçemizde birinci oldu. Aldığı bu puanla Kocaeli'deki en iyi okula girmeyi garantileyen Ceylin Dilek Akbaş bu süreçte hiç bir ek ders almadan tamamen kendi imkanları ile sınava hazırlanmış.Kandıra Haber Ajansı olarak kendisini ve ailesini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.