Karadeniz üzerinden gelen yeni soğuk ve yağışlı hava dalgası, Türkiye genelinde etkili olacak. Sistemle birlikte, perşembe gününden itibaren Marmara’nın doğusunda yağmur, hafta sonu ise kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık hava tahmin raporuna göre Perşembe'den itibaren gelen yağışlı havanın Pazar günü yurdun büyük bölümünde kar yağışına dönüşeceği görülüyor. Pazar günü 36 ilde kar yağışı bekleniyor.

 

KOCAELİ HAVA DURUMU

Kocaeli’de bugün gündüz en yüksek 8 derece gece ise en düşük eksi 4 derecelik sıcaklık beklenirken, Perşembe günü en yüksek 9 en düşük 0 derece ve parçalı bulutlu bir hava olması bekleniyor. Cuma günü Kocaeli’de sıcaklık 7 derece civarı yağmurlu olacak.

 

KOCAELİ’YE HAFTA SONU KAR GELİYOR, PAZAR GÜNÜNE DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Kocaeli yeni bir soğuk hava dalgasının için giriyor. Kocaeli’de hafta sonu kar bekleniyor. Cumartesi günü 8 derece civarı kapalı bir hava beklenirken gece saatlerinden itibaren kar yağışı yüksek kesimlerde görülebilir. Pazar günü ise Kocaeli’de 4 derecelik sıcaklık ve kar yağışı bekleniyor. Pazar günü yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı beklenirken, kent genelinde de kar ve karla karışık yağmur etkili olacak. Pazartesi’de yine kar ve karla karışık yağmur etkili olacak.

Kaynak : Özgür Kocaeli