Gödek DUR DURAK BİLMİYOR...

Kasım ayından bu yana sahalardan hiç inmeyen Levent GÖDEK gittiği yerlerde projeleriyle ve konuşmalarıyla oldukça iddaalı.

Hesap kitap yaparak çıkmadık…

   “Bizler birileri gibi son dakika hesap kitap yaparak bu yola çıkmadık. Yine birileri gibi Ankara’dan gelecek olan telefonlarla Kandıra’nın kaderini belirlemedik. Bizler öyle Kandıra aşığı öyle Kandıra sevdalısı gençleriz ki aylar öncesinden bu yola çıktık. Gece demedik, gündüz demedik hep çalıştık.

Herkesin bir hayali var…

  Gittiği yerler de projelerinden bahseden Levent GÖDEK “Herkesin bir hayali var. Kiminin hayali ev almak, kiminin hayali araba almak. Benim bir hayalim var: Kandıra’yı Türkiye’de örnek yapmak! Bunu dediğimde bana soruyorlar nasıl olacak diye . İşte bu hazırladığımız 41 Refah Projesi ile olacak…"

Gittiği yerlerde 41 Refah Projesi’nden bahseden GÖDEK halkın teveccühünü de kazanmış gözüküyor.

“Önünüzde biraz önce arkadaşlarımızın dağıtmış olduğu, altın değerinde kağıtlar var. Bu kağıtlarda Kandıra’mızın kaderini belirleyecek 41 tane proje var. Bunları nasıl mı tasarladık?

    Gündüz esnafımızın sorunlarını dinledik, akşamları köylerimize gelerek sizlerin sorunlarını dinledik. Sonra ne mi yaptık? Ofise gitik, sabahlara kadar Kandıralı okumuş genç kardeşlerimizle birlikte ders çalışır gibi bunlara çalıştık. Neticesinde 41 REFAH PROJESİ adı altında 41adet proje çıkardık. İşçiye, çiftçiye, emekliye, öğrenciye... Genç kardeşlerimizden engelli vatandaşlarımıza kadar her kesime hitap edecek, sorunlarımızı çözecek projeler yazdık."

41 REFAH PROJEMİZ

1- HAYDİ GENÇLER KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM

Gençlerimize iş istihdamı sağlamak ve şehrimizden ayrılmış vatandaşlarımızı geri döndürmek amacıyla organik tarıma teşvik edip ürünlere alım garantisi vereceğiz. Çiftçimizin ürününü markalaştırarak Pazar ağı sağlayacağız.

2- KANDIRA ÖĞRENCİ KART

İlköğretim ve lise düzeyinde eğitim gören, ulaşımını taşımalı sistemle sağlayan öğrencilerimizin ekonomik yükünü azaltmak için her birine, her ay yenilenecek harçlık desteği sağlayacağız.

3- ENGELSİZ TAKSİ

Engelli vatandaşlarımızın ve yaşlı bireylerimizin hastane, ilaç ve kişisel bakım hizmetlerini gerçekleştirebilmeleri için 7/24 aktif olacak Engelsiz Taksi ağı kurarak, gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayacağız.

 

 

4- KADIN REFAH KOOPERATİFİ

Ev kadınlarımıza ekonomik destek almak amacıyla kadınlarımızın el emeği ürünlerini markalaştırarak bunların internet ve mağaza aracılığıyla satışlarını sağlayacağız.

5- EMEKLİLERE KİRA DESTEĞİ

Kandıra’da kirada oturan ve durumu olmayan emeklilerimizin ekonomik yükünü hafifletmek için her birine kira desteği yapacağız.

6- ATA TOHUMU DESTEĞİ

Yerli üretimi ve tarımsal verimi arttırmak için çiftçilerimizin maliyetlerini azaltmak amacıyla ata tohumu desteği vereceğiz. Topraklarımız yeniden bereketlenecek.

7- REFAH MASASI

Vatandaşlarımız her ay belediye başkanımız ile özel bir etkinlikte buluşarak kentimizin geleceği için istişarelerde bulunacağız.

8- SOSYAL TESİSLER

Kalkınma ve turizm vizyonu çerçevesinde kentimize destek suretiyle yeni restoranlar ve eğlence yerleri açacağız; plajlarımızı güzelleştirmek için çalışacağız.

9- İLERİ REFAH BURSU

Üniversitede okuyan Kandıralı öğrencilerimize destek vermek üzere her ay Refah Bursu tanımlayacağız.

10- EKOTURİZM

Doğal alanlarımızın zenginliğini öne çıkarmak ve yerli halkımıza destek vermek amacıyla ekoturizm projeleri yaparak, aynı zamanda geleceğe olumlu miraslar bırakacağız.

11- KADIN VE ÇOCUK REFAH SAĞLIK BİRİMİ

Kentimizdeki sağlık birimlerinin haricinde yalnızca kadın ve çocuklarımızın sağlığıyla ilgilenecek, sağlık sorunlarıyla ilgilenecek, onlarla beraber mücadele edecek Refah Sağlık Birimi kuracağız.

12- KIZ ÇOCUKLARI İÇİN EĞİTİM FONU

Kız çocuklarımızın yaşam ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilmek suretiyle ekonomik destekler vererek ailelerimizin günümüz artan enflasyonunda ezilmemeleri için mücadele edeceğiz.

13- ANNEKART

Annelerimizin hamilelik serüvenleri boyunca özel ihtiyaçlarını karşılamak için AnneKart adında özel bir kart tahsis edeceğiz.

 

14- EMEKLİ KIRAATHANESİ

Emekli vatandaşlarımıza özel bir kıraathane tahsis ederek belediyemiz bünyesinde ücretsiz hizmet vereceğiz.

15- ÇEVRE DOSTU ENERJ TARLALARI

Sürdürülebilir enerji yaratmak amacıyla modern döneme uygun tarlalar inşa edeceğiz. Vatandaşımıza hizmet, vatandaşımıza ekonomik destek sağlayacağız.

16- GENÇLİK KONSEYİ

Gençlerimizin fikirlerini özgürce paylaşabilecekleri, projeleri tartışabilecekleri ve yeni fikirler üretebilecekleri gençlik konseyi kuracağız.

17- DİNAMİK FİKİR ATÖLYELERİ

Yaratıcı düşünceyi teşvik eden, farklı bakış açılarını organize eden insanlarımızı bir araya getirerek belediyemiz inisiyatifinde atölyeler kuracağız. Yenilikçi çözümler üreterek ve ekip işbirliğini kuvvetlendirerek kentimiz için atacağımız somut adımlar ile hep beraber Kandıra’mızı ileriye taşıyacağız.

18. İlköğretim ve lise öğrencilerimize refah bursu vereceğiz,

 

19. Yeni evlenenlere refah çeyiz desteği vereceğiz,

 

20. Bölgesel çocuk kreşleri kuracağız,

 

21. Gençlerimize ileri sürüş pisti açacağız,

 

22. Engelsiz spor yerleşimleri inşa edeceğiz,

 

23. Tarım ve hayvancılık gelişim ofisleri açacağız,

 

24. Kandıra A.Ş perakende satışlarını başlatacağız,

 

25. Turizm destekleme projeleri üreteceğiz,

 

26. Geri ödemeli atık dönüşüm toplama merkezleri açacağız,

27. Şehirlerarası kültür turları düzenleyeceğiz,

 

28. Kardeş belediyeler ile Memleketimi Geziyorum projesi,

 

29. Genç çiftçiye zirai destek sağlayacağız,

 

30. Halkımıza belediyemiz bünyesinde gençlik kampı tesis edeceğiz,

 

31. Gençlik merkezlerini çoğaltacağız,

 

32. Belediye destekli tipik ev projeleri üreteceğiz,

 

33. Hayvan pazar yeri ve hayvan borsası kuracağız,

 

34. Tarım ürünleri kurutma ve depolama alanları oluşturacağız,

 

35. Soğuk hava depoları açacağız,

 

36. Hasat zamanı ödeme desteği vereceğiz,

 

37. Arıcılığı teşvik edeceğiz,

 

38. Spor turnuvaları düzenleyeceğiz,

 

39. Başıboş sokak köpeklerini ıslah edeceğiz.

 

40. Kullanılmayan yapıların restore edeceğiz,

 

41. İmar planı düzenlemeleri yapacağız...