İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kandıralılarla iftar sofrasında bir araya geldi. Programa Kocaeli Kandıralılar Derneği, Genç Kandıralılar Derneği, Biz Kandırayız Platformu, Kocaeli Kandıra Teksen ve Orta Köyleri Derneği, Safalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği ve Beylerbeyi Köyü Derneği yönetimleri, üyeleri ve kıymetli aileleri katılım sağladı. 

“MAKAMLARA DEĞİL, HALKA DÖNÜK HİZMETLER”


Programda konuşan Başkan Hürriyet, “Toplumumuzun tüm katmanlarıyla siyaset gözetmeksizin bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Var gücümüzle bu kentin ihtiyaçlarını gidermeye; ranta değil, kendimize değil, makamlara değil, halka dönük çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Ülkemizde hem pandemi hem de ekonomik kriz gibi büyük zorluklar yaşandı ve yaşanıyor. Çok zaman kaybettiğimiz dönemler de oldu. Ama çok şükür bu kente uzun yıllardır yapılmayan birçok işi yapmak nasip oldu. 

“UZUN YILLAR DEĞİŞMEYENİ DEĞİŞTİRDİK”


Uzun yıllardır değişmeyin bir düzeni değiştirmiş olduk. Halka dayalı, halkın ihtiyacı olan hizmetleri sunmak nasip oldu. Üstelik kıt kaynaklarla yaptık. Her ne kadar İzmit’te olsak da Kandıra ve Kandıralılar bizim için önemli. Çok fazla Kandıralı yurttaşımız var. Sizlerle daha fazla dayanışma gösterelim istiyoruz. Kandıra İzmit kardeşliğini daha güçlü kılalım istiyoruz. Yıllar sonra İzmit’i kazanmak rekabet oluşturdu. Rekabet de güzelliklere yol açtı. Makamlar bize emanet. Kendimize değil, halka çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Kocaeli Fikir