AK Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Erol Ölmez bugün Turan Güneş Kültür Merkezi’nde seçim beyannamesini açıkladı. Programa, AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır ve Sadettin Hülagü, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti MKYK Yedek Üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolu Başkanı Çağatay Çağlayan, MHP İl Başkan Vekili Yaşar Arslan, Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Özdemir, BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

 

“MAVİ BAYRAKLI PLAJ İLE YENİ BİR YOLA GİRECEK”

Programda söz alan Erol Ölmez, şu ifadelere yer verdi, “Gıda Organize Sanayi Merkezi; AK Parti kadrolarının başında bugüne emek verdiği devam eden proje inşallah Nisan ayında üretime başlayacak ve Kandıra’mızın 50 yıllık kaderi tersine dönecek. Kandıra Cebeci duble yolu ile bütün yolları taşlandırarak turizme kazandıracağız. Tarım; daha önce başladığımız arıklar sulama bölgesinde saha çalışmasına geçilmek üzere. Safalı Göleti; Baraj bitti bu yaz sonu itibariyle de kapalı sistem sulama sistemine kavuşacaklar. Biz büyükşehir olduktan sonra sahillerde AK kadrolarla hizmet gördük. Kandıra ve Büyükşehir çalışmalarını tamamladı Karadeniz mavi bayraklı plajımız ile yeni bir yola girecek.

“TOKİ İLE KANDIRA’YI BİRLEŞTİRECEĞİZ”

Şehircilik anlamında baktığımızda, yedi ana caddemiz var. Meydan projemiz; Büyükşehir ile ortak şekilde bir meydan düzenlemesi tasarladık. Şehrimizin en işlek noktasında etüt kütüphanesi yapacağız. Bunun altında ıslak zemin alanı oluşuyor, burayı da bir lavabo sistemi yapacağız. TOKİ konutları ve Ava caddemiz yine aynı, TOKİ konutlarının yukarı doru gitmesi ile ava caddesindeki bazı yerlerin şehir merkezine katılması gerekiyor. TOKİ ile Kandıra’yı birleştireceğiz. Çok amaçlı minder sporları için, ihtiyacımız olan salonu tamamlayacağız. Kandıra güreş ve diğer minder sporlarına kavuşabilecek. Sporcularımıza ve kulüplerimize maddi manevi kamp desteğimiz devam edecek.


KADIN AĞIRLIKLI İSTİHDAM


Kadın ağırlıklı bir istihdam oluşturacağız. Ama bizim kreşimiz yok, bunu da bu dönem Tahir Başkanla beraber Kandıra’mıza kavuşturacağız. Kandıra’ya yine bir seyir terası yapmayı hedefliyoruz. Daha çok otoparkına ihtiyacımız var, bulduğumuz bütün alanlardaki yerlerde otopark alanları kazandıracağız.

SAHNE SANATLARI


15 parkımız var, bütün parkları ebeveynlerinden yararlanabileceği sosyal donat alanlarına çevireceğiz. Bir tanesini de kapalı park şeklinde yapıp kışın da hizmet vermesini sağlayacağız. Sahne sanatları konusunda şehrimizin eksikliği var bu dönem bu eksikliğimizi de gidereceğiz. Tahir Başkanın dirençli şehir modeline paralel olarak düşündüğümüz, 20 bin 30 bin civarında vatandaşımızı barındırabileceğimiz bir alan. Bu bölge Kandıra’nın en sağlam bölgelerinden birisi.

Ölmez Kandıra için projelerini anlattı!

“BÜTÜN KÖY VE MAHALLELER DOĞALGAZ NİMETİNE ULAŞACAK”


Bir tane milli sporcumuz var. Dünya şampiyonasına da katılan bir kardeşimiz. Orada yörük kültürü var. Babalı merkezi bir yörük merkezi ya da çadırı yapacağız. Kerpe; çok güzel bir dokusu var. Kayalıklar bölgesinde bir cam teras kafe oluşturarak sosyal donatı yapmak istiyoruz. Karşıda da bir yarım ada var, hayalimiz o alanın da bir açılıma ihtiyacı var. Bu alanı daha da güzelleştirebiliriz. Doğal dokuya dokunmadan alanı temizleyerek mükemmel bir eser ortaya çıkartmak istiyoruz. Karavan turizmi için bir alana ihtiyacımız var. Kamp alanı oluşturacağız bu dönem. Kandıra nüfusunun üçte ikisi doğalgaz kullanmaya hazır. Bütün köy ve mahallelerimizde bu nimete ulaşacak. Çalışmamalarımız devam edecek. Camii, okul , kültür alanlarına verdiğimiz lojistik destekler devam edecek.

ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN YOL DÜZENLEMELERİ


Köy düğün salonları, bunları bölgesel olarak yapacağız. Köy konak projelerimizde Büyükşehir’imizle beraber devam ediyor. Büyükşehirle uyguladığımız dönüşüm projeleri devam edecek. Engelli vatandaşlar için cadde düzenlemelerini yapıp Kandıra’da rahatça dolaşacakları alanlar yapacağız.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Haber metni kocaelifikir.com'dan alınmıştır fotoğraflar Kandıra Haber Ajansına aittir