AK Parti Kandıra'da belediye başkan aday adaylığı için başvuruların başlamasının ardından isimler netleşmeye başladı.

Kandıra'nın köklü esnaflarından Kandıra Belediye eski meclis üyesi Erkan Alkan Kandıra Belediyesi için aday adayı oluyor.

Erkan Alkan aday adaylığını şu ifadeler ile duyurdu  " Kandıra’da kazanıp Kandıra’da harcamaktan ve Kandıra’nın dertleriyle dertlenmekten başka bir düşüncem olmadığından daha iyi bir KANDIRA için Belediye Başkanlığı aday adayıyım. "

Erkan ALKAN'ın Kısa Özgeçmişi

01.01.1966 Yılında Kandıra da doğdum. Evli 2 çocuk babasıyım. İlkokul ve Ortaokulu Kandıra’da lise öğrenimimi İzmit’te tamamladım. Halen Anadolu Üniversitesi Uluslararası ilişkilerde öğrenime devam ediyorum.
Doğduğumdan beri hayatımı Kandıra’da yaşamaktayım. 1983-1991 tarihleri arasında Refah Partisi Kandıra Gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde bulundum. 1992-1998 yılları arasında Refah Partisi Kandıra yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini ifa ettim.

2004 yılı yerel seçimlerinde Saadet Partisi Kandıra belediye başkan adaylığında bulundum. 2010-2012 yılında Has Parti Kocaeli kurucu yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüttüm. 2012 yılında Has Partinin Ak Parti ile birleşmesi ile Ak Partiye üye oldum. 2014-2019 yılları arasında Ak Partiden yerel seçimlerinde Belediye Meclis üyesi olarak seçilerek çeşitli komisyonlarda görev yaptım.
1980’li yıllardan itibaren İlim Yayma Cemiyetinin çeşitli kademelerinde görev yaptım. Halen Kocaeli İlim Yayma Cemiyetinin il yönetim kurulu üyesiyim. Ayrıca Kocaeli Eğitim Platformu kurucu üyeliği, Kocaeli Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundum.Halen Kandıra’da Unlu mamülleri ve Ekmek fırını işyerini yürütmekteyim.
Kandıra’da kazanıp Kandıra’da harcamaktan ve Kandıra’nın dertleriyle dertlenmekten başka bir düşüncem olmadığından daha iyi bir KANDIRA için Belediye Başkanlığı aday adayıyım.