Kuzey Irak'taki Penзe-Kilit harekat bölgesinde terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırıda 12 askerimizin şehit edilmesinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM),  AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin imzaladığı ortak bir bildiri yayınlandı. Terörü kınama ve ulusal birlik adına yayımlanan bildiriye CHP ve DEM (HDP) partileri ise imza atmadı.

TEPKİ ÇEKTİ

Kahraman askerlerimizin şehit olduğu saldırıların kınandığı bildiriye CHP'nin imza atmaması başta vatandaşlar olmak üzere CHP tabanından da yoğun tepkiyle karşılandı.

HURŞİT GÜNEŞ’TEN AÇIKLAMA

İşte o tepkilerden biri de CHP eski Kocaeli Milletvekili, eski PM üyesi Prof. Dr. Hurşit Güneş’ten geldi. TBMM’de yayımlanan bildiriye ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Güneş, bildiri için “Destekliyorum” diyerek şu ifadeleri kullandı:

TÜM CHP’Lİ TABANIN DUYGULARINA TERCÜMAN OLARAK

“Dün gece 12 kahraman erimizin PKK’lı teröristlerce şehit edilmesi sonrası, TBMM’de siyasal partilerin terörü kınama ve ulusal birlik bildirisini, ülkemizdeki TÜM CHP’Lİ TABANIN DUYGULARINA tercüman olarak destekliyorum. 

CHP ve CHP’liler milletimizin en duyarlı, en vatansever parçasıdır!”

 

Haber:enkocaeli.com