Özgür Kocaeli gazetesinde yer alan haberde ; Seyrek’te yaşayan vatandaşlar yapılan festivallerden dolayı ciddi güvenlik, hijyen ve otopark sıkıntısı yaşadıklarını ve Kamp alanındaki alt yapı eksikliği nedeniyle caminin duş alanı, evlerinin bahçelerinin ise tuvalete dönüştüğü yazıldı.

Özgür Kocaeli gazetesinin bu haberine yapılan bir yorumda ; " Sehrin plajını turistik yapın yerli kızılderili insanlar denize gelmesin beyefendiler rahatsız oluyorlar .oglum kapat kapını pencereni otur evine çıkma dışarı yok millet geliyor kalabalık oluyor çevre kirleniyor sanane burası kamusal alan babanın yeri degil biz buralara geliyorsan parasını ödeyip geliyoruz senin gibi bedavadan takılmıyoruz..seyreklileri kandıralılar sahile degil gitsin tarlasında çalışssınlar millet kamusal alanda takılıyor buralar babanızın yeri degil rahatsız olan yerli apaçi halk defolup gitsin" denilmekte.

Kandıralıları hor gören ve aşağılayan bu vatandaş belliki Kandıralı değil ve Kandıra'nın nimetlerinden faydalanan birisi. Bu yoruma cevap olarak başka bir vatandaşımız aslında olayı özetlemiş işte o vatandaşımızın cevabı ; " Hah tamda apaçi gibi gelmeyin diyoruz işte. Bizler gayette usulünce bedelini çatır çatır ödeyerek arsamızı imarlı bir şekilde aldık yazlık evlerimizi ruhsatlı bir şekilde kanunlar ve kurallar çerçevesinde yaptık hertürlü vergilerimizi de ödeyerek oturuyoruz. Tabiki herkes gelebilir sahili kullanabilir kamp yapabilir. Tatilini yapabilir. Bu bizi ilgilendirmez herkezin hakkı. Ama bilmediğiniz ve kabul etmek istemediğiniz durum şu her kamusal alana çadır kuramazsın karavan çekemezsin. Usulsüzlük burada. Kamp alanlarının içerisine ve yeterli tesis sağlandığı takdirde. Yoksa işte tamda sizin tatilci anlayışınıza dönüyor olaylar. Apaçiler gibi otluklara işiyorsunuz. Cami tuvaletinde duş alıyorsunuz. Kim yerli, kim yersiz, kim görmüş kim görmemiş, kim edepli kim edepsiz görüyoruz. Heryer sizin gibilerin çöp ve pislik atıkları ile dolu. Ve bu duruma bir de böyle fütursuzca yorum yapıyorsunuz. Bravoooo... Burada yaşayan sakinlerin istediği tek şey alt yapı eksikliklerinin giderilmesi yasal denetimlerin yapılmadı kapasitenin üzerine çıkılmaması için gerekli tedbirlerin alınması." Biz iki yorumuda yayınladık tabiki bu yorumlardan ilkini yapan şahsı esefle kınıyoruz bu kişiye cevap veren arkadaşıda ayakta alkışlıyoruz.

İŞTE O İKİ YORUM