Tarihi Kırkpınar başpehlivanlarinda Avrupa şampiyonu dünya ikincisi ünlü güreşçi Recep Kara Kandıra Anadolu imam-hatip lisesinde gençlerle buluştu.

Kariyer günleri kapsamında Gençlik ve Spor ilçe müdürlüğümüz, Kağıtspor kulübü ve ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından söyleşi programı düzenlendi. Programa imam-hatip lise ve ortaokul öğrencileri yanısıra kandiramizin gurescileri ve yetenek taraması kapsamında seçilen sporcu adaylarımız katıldı.

Çocuklarımız Türk güreşinin yaşayan efsanelerinden Recep Kara’ya yoğun ilgi gösterdiler. Gençlerimizle Türk sporu, güreş ve yaşadığı tecrübeler hakkında sohbet edip gençlerimizin kariyer planlamasına katkıda bulundu. Özellikle Kağıtspor ve Akcakocabey spor kulübü gurescilerimizin şampiyon Recep Kara abileriyle buluşması spor hayatları ve hedefleri için yol gösterici oldu. 

Gençlik ve Spor ilçe müdürümüz Ercan Güneş; ata sporumuz güreşi öğrencilerimize sevdirerek sahip çıkmalarını sağlamak ve gençlerimizin ufkunu açmak adına böyle bir program organize ettik. Gençlerimize sahip çıkarak, davetimize icabet ettiği için Son 20 yıla damga vuran, minderde ve er meydanlarında fırtına gibi esen milli sporcumuz Recep Kara'ya ve programda emeği geçen Kağıtspor genel sekreteri Erhan Öztürk'e, Anadolu İmam-Hatip Lisesi müdürü Abdurrahman Yağcı'ya, maddi manevi destek veren Erkan Öztürk'e ve antrenörümüz Mustafa Peşmen teşekkür etti.