Antalya'nın Kemer ilçesinde 26-29 Ekim tarihlerinde  düzenlenen Uluslararası Bocce Şampiyonası  Altın Nokta disiplininde Türkiye Milli Takımı ile şanlı formamız altında çıkmış olduğu ilk milli takım müsabakalarında TANSEL BÜTÜN, Uluslararası  Şampiyon oldu.

Fransa, Hongkong, Litvanya, Ukrayna, Mısır, Slovenya, Macaristan, Bulgaristan, Monoco, Cezayir, Slovakya, Romanya, Malta ve Tunus ile birlikte toplam 14 ülkenin milli sporcularının katıldığı 83 ferdi sporcudan oluşan ulusal şampiyona nefes kesen mücadelelere sahne oldu.Finalde  Malta ve Hongkong’lu  rakiplerini mağlup eden  sporcumuz altın madalyayı hakederek  Uluslararası şampiyon oldu.

   

Akçakocabey Spor Kulüp başkanı  HAKAN KOCATÜRK dünyanın en iyilerinin yarıştığı Altı nokta disiplininde   milli sporcumuz TANSEL BÜTÜN’ün getirdiği ULUSLARARASI Şampiyonluk  ile Ülkem ve İlçemiz adına çok mutlu ve gururluyum. Daha öncede Uluslararası Şampiyonada Petank disiplininde SEMA BAYRAM’ın aldığı başarıyla gururlanmıştık. Kulüp olarak yeni hedefimiz Mersinde düzenlenecek Dünya şampiyonasında da başarılı olarak bu önemli başarıyı perçinlemek, diyerek sporcularımıza antrenörlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etti.