Çelik, AK Parti'de hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Çelik, "Adaylarımızın bir bölümünü açıklayacağımız ilk toplantıyı bu pazar günü İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Kalan kısmını ise ayın 15’inde açıklayacağız" açıklamasını yaptı.

AK Parti seçim beyannamesinin 15 Ocak'ta açıklanacağını ifade eden Çelik, "Kalan adaylarımızı da o gün açıklayacağız" şeklinde konuştu.

Seçim beyannamesi çalışmalarıyla ilgili soru üzerine Çelik, hem AK Parti'nin belediyecilik geleneğinin ana esaslarını hem de bugünün şartlarına, ihtiyaçlarına hitap eden söylemleri, projeleri içeren bir beyanname açıklayacaklarını söyledi.

Ömer Çelik, yerel seçimler için diğer partilerle işbirliği çalışmalarındaki son durumun sorulması üzerine, şu an görüşmelerin sürdüğünü, sonuçlandığında gerekli açıklamaların yapılacağını ifade etti.

100’E YAKIN ADAY ADAYI MERAK İÇİNDE BEKLİYOR

AK Parti’de 12 ilçe ve büyükşehir belediyesi için toplam 74 aday adayı başvurusu yapmıştı. Mevcut belediye başkanları doğal aday sayıldığı için aday adaylığı başvuruları alınmadı. Mevcut başkanlarla birlikte toplam 86 aday adayı üzerinden değerlendirme yapıldı. Ancak AK Parti’de ismi adaylık için geçen ama resmi başvurularını yapmayan isimler de mevcut. Bu isimler arasında da aday belirlenirken değerlendirme yapıldı. Aday adayları da 15 Ocak’ı merakla bekliyor. 

İLÇE İLÇE ADAY ADAYLARI

ÇAYIROVA: Abdullah Yağcı, Alim Baş, Burak Fidan, Ekrem Karahan, Fevzi Mahmut Çelik, İbrahim Sekmen, Kenan Tuzcu, Paşa Ali Elmalı, Savaş Özdemir, Servet Günay, Talip Tolga Berber, Yaşar Alkan, Ziyaettin Akbaş.
DARICA: Ahmet Hakan Hocaoğlu, Ufuk Acay.
DERİNCE: Adnan Pala, İbrahim Şirin, Merve Karabayır, Öztekin Kaşukci, Recep Kemal Akyürek
DİLOVASI: Ali Toltar, Aziz Yalçınkaya, Cahit Ekdi, Ekrem Sıtkı Meral, Emre Sarıca, Enver Yıldırım, Ercan Güneş, Erol Özavcı, Fevzi Karadaş, Gülay Artut, İsmail Demir, Mehmet Özay, Mehmet Ramazan Aydemir, Orhan Çarıkçı, Osman Akbulut, Ramazan Ömeroğlu
Recep Laç, Sümeyra Sökmen
GEBZE: Adnan Köşker, Bünyamin Bülbül, Celal Çelikbilek, Kaşif Şahinkesen, Mustafa Altay
GÖLCÜK: Çetin Seymen
İZMİT: Mehmet Uzun, Muharrem Tutuş, Talha Kös
KANDIRA: Ayhan Aydın, Erkan Alkan, Erol Ölmez, Harun Öztaş, Murat Batmaz, Recep Yıldız, Tuncay Akcan, Yakup Karaaslan, Yüksel Gürcan
KARAMÜRSEL: Adem Özgüneş, Feyzi Utaş, Mesut Çetinkaya, Mücahit Arslan, Orhan Kıvanç, Sadi Özbağ, Sait Mete
KARTEPE: Bali Holat, Murat Yıldız.
KÖRFEZ: Alim Erdemir, Ferhat Selvi, Halil Küçük, Hayrettin Deniz, Kürşat Bulut, Mete Bilgin, Muhammet Kurtuluş, Ömer Bektaş, Sinan Barış Kaya.